DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

NAŠE WHERIGO KEŠE A SÉRIE

 

Wherigo (čti “vér-aj-gou”) spatřilo světlo světa na počátku roku 2008 současně s novou GPS Garmin Colorado. A podobně jako se „Kolouš“ zpočátku potýkal se spoustou problémů, některými byl vychvalován, jinými proklínán – tak i Wherigo si obtížně získávalo své místo na slunci…

Použiji-li parodii na reklamní slogan „Geocaching: The sport where you are the search engine“, mohl bych Wherigo definovat jako „Wherigo: Computer game where you are the player character“.

Máte-li k dispozici vhodné GPS zařízení disponující Wherigo playerem (třeba to zmíněné Colorado, ale dnes je už podporována řada dalších zařízení), můžete si z internetu stáhnout hru, v terminologii Wherigo nazývanou jako „cartridge“. Ta je zasazena do určitého místa; i když jsou i výjimky – některé cartridge jsou vytvořené tak, že je lze hrát kdekoliv.

A podobně jako v počítačové hře pohybujete postavou hráče po hrací ploše, tak je tomu i u Wherigo hry. Jenom s tím malým rozdílem, že postava hráče jste přímo vy, a po hrací ploše (tedy v terénu) se pohybujete vlastní silou. To vše na základě instrukcí z Wherigo playeru – např. hledáte různé indicie (jak reálné, tak i pouze simulované playerem), plníte nejrůznější úkoly, a na závěr je obvykle (i když tomu tak nutně nemusí být) klasická krabička s pokladem.